16711904_1845507279040188_3628775863944572852_n.jpg
Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice from the Elbe Lowlands
Vítejte na webových stránkách chovatelské stanice from the Elbe Lowlands , které jsou věnované našim psům a jejich odchovům. Dovolujeme si Vám představit naše pejsky, odchovy.Přeji všem návštěvníkům našich stránek krásný den a děkuji , že jste se zastavili.Naše chovatelská stanice je rodinnou chovatelskou stanicí.K chovu přistupujeme s maximální zodpovědností.Všichni naši psi jsou součástí naší domácnosti.Naším cílem je chov zdravých a kvalitních psů.Pokud vás toto plemeno zaujalo a chtěli by jste se o něm dozvědět více projděte si tyto stránky nebo můžete napsat dotaz na náš email , rádi na vaše dotazy odpovíme.
0.jpg
Chovatel - blázen, nadšenec, člověk s vírou, že to, co dělá, má smysl ♥ Člověk, který prožívá život štěňat od početí přes narození a následnou péči. Málo kdo si umí představit, co chovatel pro své poslání obětovává. Spousta lidí vidí peníze z prodeje štěněte a málo kdo si uvědomuje, kolik starostí, probdělých nocí a strachu chovatel prožívá. S porodem nastávají nekonečné hodiny, kdy člověk nespí a je své feně po boku, aby v případě nutnosti mohl pomoci. Probdělá noc, jelikož se rodí nejvíce právě v noci, kdy chovatel pomáhá miminkům na svět, otírá štěňata, podvazuje pupečníky, někdy rozdýchává, přikládá ke strukům, pomalu odebírá, když se blíží porod dalšího, nekonečné hodiny strachu, únavy a vyčerpání. Pokud jde vše hladce, tak se z únavy rychle otřepe, aby byl stále feně a štěňatům na blízku, nejhorší chvíle zažívá, pokud nejde porod, jak by měl, pokud se rodí mrtvé mimča - i to je příroda, pokud nemůže fena štěně vytlačit, jsou to nekonečné minuty strachu, obvolávání veterinářů, aby pomohl, aby neztratil svou milovanou fenu, nikdy nelituje, nikdy si nestěžuje a jede na plný výkon, jen aby vše bylo, jak má, aby fena byla v pořádku a miminka také. Chovatel v tomto období moc neodpočívá, stále se stará, učí následně miminka jíst pevnou stravu, učí je na kontakt s lidmi, hraje si s nimi, je stále na blízku, aby se nic nepokazilo ♥ příjde den "D" a chovatel svěřuje novým majitelům svůj odchov v nejlepším svědomí a vědomí s jedinou touhou, aby se mělo štěně co nejlépe ♥

Trváme na tom, aby naše štěnátka žila v milujicí rodině,která jim poskytne tu nejlepší péči.Trváme na tom,aby nás majitele informovali nejen o radostech, ale i o případných problémech.Nový majitele u nás najdou vždy dveře otevřené dokořán, vždy ochotně poradíme.O naše štěnátka se postaráme v každém případě.Zájemce o štěnátka pečlivě vybíráme.
IMG_7529.jpg
JAKÁ JE CENA ZA ŠTĚNĚ ⁉️
Pro ty, co píší nebo volají, aby se zeptali na cenu a po odpovědi řeknou: „Jinde seženu levněji, nepotřebuju průkaz původu, chci JEN domácího mazlíčka“.
Žádný pes není „jen domácí mazlíček“!
Za každým štěnětem čisté rasy je chovatel, renomovaný chovatel nechová psy bez PP. Rodokmeny jsou záznamy, které dokumentují linie předků a umožňují prozkoumat případné zdravotní problémy, které se mohou objevit v určité linii. Když řeknete chovateli, že vám na papírech nezáleží, tak mu ve skutečnosti říkáte, že vám nezáleží na zdraví štěněte, chcete jen nejlevnější štěně co najdete. Zodpovědný chovatel se zajímá o zdraví a kvalitu života každého svého štěněte, které prodal. Takový chovatel nezná dovolenou, chybí mu spánek a celý domov se stal prostorem jeho psů. Opravdu vášnivý chovatel, který miluje to, co dělá, do toho dává celé své srdce i duši. Nejen štěňata, ale i každý nový páníček se stává členem jeho rozšířené rodiny. Chovatel se stará i o štěňátka, která již odešla do nových domovů a v případě nutnosti je ochoten bez váhání kterékoli štěně přijmout zpět. Chovatel své psy testuje, nechá dělat potřebná vyšetření, případný akutní císařský řez, vakcinace, odčervení, čipování štěňátek….
V neposlední řadě si chovatel VYBÍRÁ rodinu, která má to štěstí, že mu chovatel prodá jedno ze svých štěňátek. Ano, čtete správně. Opravdový chovatel si vybírá komu štěňátko prodá. Na prodeji nikdy nevydělá, protože neexistuje žádná kompenzace, která by mohla nahradit investici, kterou chovatel učinil. Nespočet probdělých nocí, spousta nervů aby vše bylo jak má, přikrmování, praní prádla aby byla štěňátka stále v čistém prostředí, je to práce na 24hod denně…..
Zodpovědný chov více psů je životní styl a závazek, který mnozí nikdy nepochopí. Je to 7 dní v týdnu, 365 dní v roce, kdy se naše životy točí kolem našich psů.
Proto pes nikdy není „jen domácí mazlíček“, je to odkaz chovatele = ČLEN RODINY❣️
Upozornění pro zájemce o štěňátko od nás:
Velmi rádi vás přivítáme na návštěvě našeho chovu, neboť víme, že ve psovi si člověk vybírá parťáka na spoustu let a musí si tedy vzájemně být sympatičtí.
Zároveň vás ale prosíme, abyste k nám nejezdili na neohlášené návštěvy, nebo náš chov nenavštěvovali bezprostředně poté, co jste byli na návštěvě u jiného chovatele.
Náš chov je rodinný, psi s námi sdílí domácnost, štěňátka odchováváme v obývacím pokoji. Každá návštěva je tak zásahem do chodu celé rodiny a váš neohlášený příjezd tak může narušit náš rodinný program, což není příjemné pro nás, ale ani pro vás. Když si návštěvu předem telefonicky domluvíte, budete mít jistotu, že její čas bude vyhrazený jen pro vás a budete vítanými hosty.Co se týče návštěv jiných chovů, tak je třeba si uvědomit, že každý chov má jiné mikroklima, jehož vzorek si odtamtud chtě nechtě odnášíte třeba na oblečení, a že se někdy stane, že jsou u nás kromě větších štěňátek taky štěňata novorozená, ještě neočkovaná, nebo březí fenky. A právě oni jsou choulostiví. Proto není ideální, pokud v jednom dni jezdíte z chovu do chovu a věřte, že málokterý chovatel je rád, pokud toto slyší. Je to jako kdybyste přijeli třeba s angínou, i ta může být pro malá štěňátka velmi nebezpečná.
Biewer Yorkshire Terrier ala Pom Pon je v okolních státech zařazen organizací FCI jako NON FCI ( neuznané plemeno). V České republice není možné odchovávat štěňata s PP FCI, nebot to ČMKU neumožnila.
IMG_4960.jpg
IMG_0079.jpg
Naše chovatelská stanice je registrována v německém klubu IHR . e.v.
Odkaz na náš klub:
https://ihr-ncv.de/
Na všechny fotografie, a taktéž na texty, uvedené na těchto stránkách či jinde na webu /např. v inzerci/, se vztahuje zákon o autorských právech a jejich kopírování je trestné!
----------------------------------------------------------------------------------
Čas od času mi lidé říkají: "halooo, je to JEN PES", nebo "je to hodně peněz JEN za PSA". Nechápou ujeté kilometry, strávený čas, výdaje vynaložené na "JEN PSA". Některé z mých nejpyšnějších okamžiků patřily "JEN PSŮM". Kolikrát byla moje jediná společnost "JEN PES", ale ani jednou jsem se necítil bezvýznamný. Některé z mých nejsmutnějších okamžiků přinesl "JEN PES" a v té době tmy a smutku, jemný dotyk "JEN PSA" mě uklidnil a dal mi důvod zdolat tento den. Pokud si i ty myslíš, že je to "JEN PES", pak budeš pravděpodobně rozumět i frázím "JEN PŘÍTEL", "JEN VÝCHOD SLUNCE" nebo "JEN SLIB". "JEN PES" přináší do mého života skutečnou podstatu přátelství, důvěry a čisté nespoutané radosti. "JEN PES" přináší soucit a trpělivost, které mě dělají lepším člověkem. Proto kvůli "JEN PSŮM" budu spíše vstávat, dlouho se procházet a toužebně hledět do budoucnosti. Pro mě a lidi, jako jsem já, to není "JEN PES", ale ztělesnění nadějí a snů o budoucnosti, něžných vzpomínek na minulost, a čisté radosti okamžiku. "JEN PES" odhaluje to, co je dobré ve mně a odhání moje špatné myšlenky a starosti dne. Doufám, že jednoho dne lidé pochopí, že to není "JEN PES", ale to, co mi dává lidskost a nedovolí mi být "JEN ČLOVĚK". Tak když příště uslyšíš frázi "JEN PES", jen se usměj, protože oni prostě "JEN nechápou"..
1
177554740_2890376401219932_4628425190640966262_n.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one